یکی از دشوار ترین کارهای پرسنل فنی یک سرویس دهنده اینترنت, تهیه و تنظیم مستندات شبکه و بروز رسانی آن است. از آنجا که در یک سرویس دهنده اینترنت تعداد زیادی از تجهیزات نصب شده اند و هر کدام از آنها دارای یک نام کاربری و رمز عبور منحصر به فرد است, به یاد سپردن این همه اطلاعات امری دشوار و امکان ناپذیر است. زیرا حتی با وجود Radius میبایست یک نام کاربری برای مواقع اضطراری روی سخت افزار وجود داشته باشد. از طرف دیگر ممکن است به یک سخت افزار افراد متعددی دسترسی داشته باشند که هماهنگی آنها امری دشوار است.
یکی دیگر از چالشهای یک مدیر شبکه, نگهداری و کنترل IP های یک سرویس دهنده اینترنت است. زیرا علاوه بر محاسبه آدرس های خالی برای اختصاص به مشترکین نیازمند نگهداری مستنداتی دقیق از تاریخ واگذاری و فرد مسوول استفاده کننده از IP برای ارائه به مراجع ذیصلاح است.
بروز رسانی و نگهداری دیتا بیس RIPE NCC نیز امریست دشوار و زمانبر که عدم بروز رسانی دقیق مشکلاتی در درخواست های آتی آن شرکت از RIPE NCC بوجود می آورد.
تیم کارانشان با تجربه زیاد در زمینه سرویس دهی اینترنت و درک خوب از مشکلات مذکور و با هدف ایجاد یک پرتال قوی برای کمک به مدیران شبکه, اقدام به نوشتن مدیریت اسناد لیمو نموده است.
این پروژه با زبان قدرتمند PHP در سمت سرور و JavaScript در سمت کلاینت است. مدیریت اسناد لیمو v3.1.1 رایگان بوده و تحت قوانین GNU/GPL قابل استفاده است.
ارائه پیشنهادات و انتقادات شما به تیم برنامه نویسی گروه کارانشان باعث قوت قلب و پیشرفت در پروژه های آتی خواهد شد.
برای استفاده از نرم افزار نیاز به یک سرور است که از زبان PHP پشتیبانی کند.
برای مشاهده نرم افزار میتوانید به آدرس http://ldm.karaneshan.ir مراجعه نموده و با نام کاربری test و رمز عبور test123 وارد شوید.

دانلود فایل راهنما

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در اینجا قرار دهید.